بازار سهامتحلیل ها

سرمایه گذاری امن برای 10 تا 20 سال آینده

  • برای سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت نیاز به کالا یا سهامی داریم که هم کاهش ارزش پول را پوشش بدهد و هم خوش بینی معقولی از آینده آن در بازار وجود داشته باشد.
  • در حال حاضر مس به نظر یکی از برندگان بی چون و چرا در بین کامودیتی‌ها طی سال‌های آتی است، زیرا برخی از اقتصادهای بزرگ دنیا با کمک توافق نامه آب و هوایی پاریس به سمت مصرف و استفاده بیشتر از مس پیش می‌روند.
  • موسسه CAT در آخرین گزارش خود ذکر کرده برای دستیابی آمریکا به اهداف توافق نامه پاریس تا سال 2030، باید 57% میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای توسط این کشور کاهش پیدا کند! هر چند انتظار نمی‌رود طی 10 سال این اتفاق بیفتد، ولیکن سیاست‌های آقای بایدن برای کربن زدایی كردن از “بخش تولید و انتقال برق”، “ساختمان‌های تجاری” و “ناوگان وسایل نقلیه جدید” به مرور تقاضا برای مس را از سطوح فعلی افزایش خواهد داد؛ تیم آب و هوایی بایدن در حال کار با تمام موسسات دولتی است و جلساتی را با شرکت‌های خودرو سازی و صنایع همگانی(یوتیلیتی)، برای رسیدن به اهداف آب و هوایی خود برگزار می‌کند.
  • شرکت ملی مس ایران (فملی) به عنوان اصلی‎ترین تولید کننده مس کشور و مالک 33% از شرکت انتقال آب خلیج فارس به قصد سرمایه گذاری چند ساله، فارغ از نوسانات نرخ ارز و قیمت مس در بازار جهانی، کم ریسک به نظر می‌رسد.

🖋گروه مالی زمرد

آرش یزدانی

تحلیلگر تکنیکال بین بازاری/ گروه مالی زمرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا