اقتصاد کلانبازار سهامبازار مسکنبازارهای جهانیتحلیل هاطلا و ارزمدیریت سرمایه گذاری و روانشناسی بازارمطالب آموزشی

وبینار فرصت های سرمایه گذاری در سال 1401

گروه مالی زمرد در پایان هر سال وبینارهایی را با عنوان فرصت‌های سرمایه‌گذاری و طراحی سبد سرمایه‌گذاری در سال پیش رو، برگزار می‌کند. ویدئوی زیر بخشی از همایش سال 98 است همزمان به صورت حضوری و آنلاین برگزار شد.
بخشی از ویدئوی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در سال 98 را از اینجا مشاهده نمایید.

در سال ۱۴۰۰ سکه 23%، دلار 13.9% و شاخص بورس 0.8% و متوسط بازده مسکن در تهران 8% درصد بوده است.

سال ۱۴۰۰ نسبتا سالی کم‌رمق و رکودی در اکثر بازارها بود. بازار سهام با بحران جدی روبرو بود و بسیاری از سرمایه‌گذارن را با زیان جدی مواجه کرد. بازار طلا و ارز هم بازده چشمگیری نداشتند. با این حال، در همین بازار ضعیف هم انتخاب درست ترکیب سبد سرمایه گذاری می‌توانست نه تنها دارایی شما را از گزند تورم و زیان حفظ کند، چه بسا انتخاب‌های پرسودی هم در همین بازارها وجود داشت.
گروه مالی زمرد در اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ وبینار فرصت‌های سرمایه‌گذاری را برگزار کرد و ترکیب سبد دارایی که معرفی شد، بازده مناسبی را عاید سرمایه گذاران نمود.

در بازار سهام ۸ سهم به دید یک ساله معرفی شدند. که از بین این ۸ سهم ۴ سهم به تارگت مورد نظر رسیدند بازده بالای 100% ثبت نمودند. به طوری که حتی با وجود رشد نکردن سایر سهم‌های این سبد باز هم عایدی مناسبی برای بخش سهام سبد دارایی ایجاد کردند. همچنین توصیه شد که حداقل 30% سبد دارایی به طلا اختصاص یابد که این اقدام بیمه سبد دارایی بوده و با این حال  بازده مثبتی در این قسمت داشتیم.

بخشی از ویدئوی وبینار فرصت های سرمایه گذاری در سال گذشته را از اینجا مشاهده  فرمایید.

همچنین در تحلیل  بازار ارز دیجیتال، توصیه به فروش بیت کوین در ۶۰ هزار دلار و خرید مجدد روی ۳۰ هزار دلار شد که هر دو این پیش بینی با دقت بالایی محقق گردید.

بخشی از ویدئوی وبینار فرصت های سرمایه گذاری در سال گذشته را از اینجا مشاهده  فرمایید.

آمار مقایسه ای بازارها نشان می دهد که انتخاب صحیح بازار هدف مهمترین عامل در تعیین میزان بازده سرمایه‌گذاران است و انتخاب اشتباه بازار هدف ممکن است در مواردی بازده سرمایه‌گذاری شما را، حتی از تورم هم پایین‌تر قرار دهد و برای شما زیان بار باشد.

امسال نیز قصد داریم در یک وبینار تحلیلی به طور تخصصی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در سال 1401  را برای شما معرفی کنیم. و به همراه این وبینار یک بسته تحلیلی کامل برای شرکت‌کنندگان در این وبینار ارائه دهیم.

در این بسته، تحلیل کاملی از همه بازارها ارائه خواهیم داد (سهام، طلا، ارز و مسکن) همچنین قصد داریم  یک سبد سرمایه گذاری کم ریسک و کارآمد برای سال آینده معرفی کنیم.

طلا

بنا به توصیه مشاوران مالی در حالت عادی باید درصدی از پرتفو سرمایه‌گذاری خود را به طلا اختصاص دهیم. مقدار درصد طلا از پرتفو سرمایه‌گذاری هر خانواده در کشورهای با ثبات اقتصادی بالا ۱۰ تا ۱۵ درصد و در کشورهای خاورمیانه به دلیل عدم ثبات اقتصادی ۲۰ تا ۲۵ درصد است. قیمت طلا در بازار داخلی تابعی از نرخ دلار و قیمت اونس جهانی است. پیش‌بینی روند قیمتی دلار در بازار داخلی و همچنین برآورد قیمتی اونس جهانی در یک سال آینده در تعیین استراتژی ما برای سرمایه‌گذاری در طلا در سال آینده نقش کلیدی دارد. که در وبینار جاری به طور جامع این بازارها بررسی خواهند شد و پیش‌بینی روند احتمالی سال آینده را ارائه خواهیم داد.

سهام

آیا روند ضعیف سال ۱۴۰۰ در بازار سهام ادامه خواهد یافت یا سال آینده نیز می‌توان فرصت‌های ایده‌آلی برای سرمایه‌گذاری در این بازار یافت؟ صنایع و سهم‌های برتر در سال آینده کدام سهم‌ها خواهند بود؟

تجربه بازار سهام نشان داده است که همواره و در هر شرایطی می‌توان در این بازار فرصت‌های سرمایه‌گذاری مناسب را یافت. با توجه به افت قابل توجهی که بازار در سال گذشته داشته است، طبیعتا در سال ۱۴۰۱ فرصت های سرمایه‌گذاری پرسودتری نسبت به سال گذشته در این بازار وجود خواهد داشت.

وضعیت برجام، نرخ ارز و وضعیت بودجه سال آینده دولت، ابهاماتی هستند که نقش کلیدی در انتخاب صنایع و سهام برتر در سال آینده خواهند داشت. در این وبینار سعی خواهیم کرد تا جای ممکن به سناریوهای شفاف‌تری از این متغییرها در سال ۱۴۰۱ دست پیدا کنیم و بر اساس آن به ترکیب ایده آل سبد سهام برسیم.

مسکن

بازار مسکن همچنان در شرایط رکود تورمی قرار دارد؛ یعنی با وجود افزایش قیمت حجم معاملات پایین است. آیا سال آینده هم این وضعیت رکود تورمی ادامه خواهد داشت؟

به نظر می‌رسد فعالین بازار مسکن در چند سال آینده باید با استراتژی‌های متفاوتی نسبت به گذشته در این بازار حاضر شوند.

برای اینکه سال آینده سبد سرمایه‌گذاری موفقی برای خود طراحی کنید و کسب‌وکار موفقی داشته باشید، باید پاسخ سوالات زیر را بدانید:

 آیا سال آینده بازار سهام پربازده‌ترین بازار خواهد بود؟ در بورس کدام سهم‌ها از شرایط موجود بهره می‌برند و بیشترین پتانسیل را برای رشد دارند؟ 

بهترین رویکرد پیشنهادی برای فعالین بازار مسکن در شرایط موجود چیست؟

 وضعیت بازار طلا و ارز به چه صورت خواهد بود؟ آیا قیمت ارز مطابق الگوهای تاریخی گذشته همچنان سرکوب خواهد شد یا اینکه سیاست اقتصادی تغییر کرده و باید شاهد الگوی جدیدی در مدیریت بازار ازر باشیم؟

متن بالا بخشی از وبینار آموزشی و تحلیلی است که توسط گروه مالی زمرد در وبینار فرصت‌های سرمایه‌گذاری در سال ۱۴۰۱ ارائه خواهند شد.
 

در این بسته جامع تحلیلی:

بهترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری در سال 1401 را برای شما معرفی خواهیم کرد.

برای شما خواهیم گفت چگونه سبد سرمایه‌گذاری شخصی خود را در سال آینده طراحی کنید.

یک پکیچ کامل از تحلیل بازارها در سال آینده را به صورت مکتوب دریافت خواهید کرد.

و نهایتا سهام برتر برای سرمایه‌گذاری در سال ۱۴۰۱ را برای شما معرفی خواهیم نمود.

محتوی بسته تحلیلی چیست؟

  • فایل PDF شامل کلیه مباحث مطرح شده در وبینار.

 در این فایل تحلیل کاملی از بازرهای جهانی، بازار طلا، ارز، مسکن و همچنین فضای کسب‌و‌کار در سال آینده دریافت خواهید نمود.

 یک سبد سهام شامل ۸ سهم برتر در سال آینده برای شما معرفی خواهد شد. این ۸ سهم را با تحلیل کامل بنیادی و تکنیکال با جزئیات کامل بررسی خواهیم نمود.

  • ویدئوی کامل همایش با کیفیت بالا ضبط خواهد شد و بعد وبینار به صورت فایل قابل دانلود برای شما ارسال خواهد شد.
  • تشکیل گروه تلگرامی اختصاصی شرکت کنندگان در همایش.

پس از همایش یک گروه تلگرامی ویژه تشکیل خواهد شد و در این گروه کارشناسان و اساتید ما به مدت دو هفته به سوالات شما در زمینه‌های مختلف پاسخ خواهند گفت و در طول سال نیز هرگونه تغییری در شرایط بازارها ایجاد شد یا فرصت سرمایه‌گذاری جدید ایجاد شد، تحلیل ها آپدیت خواهند شد و در این گروه در اختیار مخاطبان قرار خواهد گرفت.

کانال تلگرامی تحلیل آنلاین: https://t.me/tahlilonline_com

پیج اینستاگرام تحلیل آنلاین : https://www.instagram.com/tahlilonline_com/

آرش یزدانی

تحلیلگر تکنیکال بین بازاری/ گروه مالی زمرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا